Aku elektrická řetězová pila

28.2.2024 Od admin 0

Aku elektrická řetězová pila
Aku elektrická řetězová pila je přenosná řetězová pila, která obsahuje dobíjecí akumulátor. Pilu tedy jednoduše dobijete z elektrické sítě a okamžitě s ní můžete jít řezat dřevo. Úprava vaší zahrady nebyla nikdy rychlejší a jednodušší. Ač má pila akumulátor, je lehce ovladatelná a má minimální váhu, takže ji udržíte v jedné ruce.

Co všechno lze řezat aku pilou?
Aku pily jsou výborným a příjemným nástrojem při vaší práci se dřevem. Lze jimi řezat rostliny, keře, menší stromy, větve… Lze je také využít k různým tesařským pracím na řezání lišt a prken.

Jaká je výdrž baterie?
Výdrž baterie se odvíjí od kapacity baterie. Čím je baterie silnější, tím déle vydrží. Pokud jste rychlík a budete řezat dřevo „hekticky“ a nepřerušovaně, nízkokapacitní baterie vám vydrží do 30 minut. Při pozvolném řezání počítejte s vydrží až 60 minut.

Aku elektrická řetězová pila

Výhody a nevýhody aku pil
Velkou nevýhodou všech akumulátorových strojů je rychlá ztráta energie. Proto některé sady obsahují dvě aku baterie. Když se vám vybije jedna, máte v záloze druhou. Tady je samozřejmě důležité, aby záložní baterie byla pořádně dobitá.

Mezi výhody akumulátorových pil patří jejich levný provoz. Na druhou stranu je potřeba upozornit, že jejich pořizovací cena je vyšší.

Další věc (nevýhoda) je životnost aku baterií. Čím častěji pilu, a tím pádem i aku baterii, budete používat, tím častěji  jí budete muset dobíjet. Časté dojení akumulátorů snižuje jejich životnost. Každý akumulátor má výrobcem daný určitý počet cyklů dobíjení, až se toto vyčerpá, je potřeba koupit nový akumulátor. To rozhodně není levná záležitost.

Výhodou aku pil je jejich malá hlučnost (neobtěžujete hlukem sebe ani své okolí). Hodně hlučné jsou pily na tekuté palivo – benzín. O něco málo hlučnější jsou motorové pily na 220W, ovšem jsou pořád o dost hlučnější než aku pily.

Velkou výhodou aku pil je jejich nízká hmotnost. To ocení snad každý. To má ale také jednu nevýhodu. Díky nízké hmotnosti pily musíte během řezání tlačit řetěz (pilu) do dřeva, protože řetěz pily není tlačen do dřeva váhou pily.

Ceny aku pil
Neznačková aku pila stojí okolo 1 500 Kč. Značková (Stihl, Makita atd.) od 3 000 Kč.