Jsou mobilní telefony zdraví škodlivé?

11.4.2024 Od admin 0

Dneska mobilní telefon vlastní skoro každý. Lidé jsou ochotni platit provozovatelům mobilních sítí neskutečné peníze. Málokdo si však uvědomuje, že sítě mobilních operátorů a používání mobilních telefonů mohou negativně ovlivňovat zdraví lidí. Mají telefonní vysílače na budovách vliv na lidské zdraví?

Mobilní telefony a vysílače
Dneska vidíme zvýšený tlak na to, aby každý člověk vlastnil a používal mobilní telefon (a měl k němu také internetové připojení). Banky a jejich internetové bankovnictví upřednostňují přihlašování mobilem, v obchodě zle platit mobilem, občanský průkaz bude v mobilu… Mobilní telefony používají vysílače, které šíří telefonní signál. Po celém světě jich jsou tisíce a dnes a denně přibývají další. Je potřeba si uvědomit, že pokud někdo žije poblíž vysílače pro mobilní telefony, je nepřetržitě vystaven působení rádiových signálů (obdrží silnější dávku). I když z vysílače nikdo nevolá (např. v noci) vycházejí z vysílače nepřetržitě signály, i když slabší, ale vycházejí. Když někdo v tomto místě volá, tak se zesilují. To by si každý uživatel mobilního telefonu měl uvědomit. Problém je, že vysílače jsou umísťovány uprostřed obytných čtvrtí nebo se instalují na školy a budovy v hodně zalidněných centrech, takže záření jsou vystaveny stovky a tisíce lidí. Dá se říct, že člověk v žádném městě není před elekromagnetickým zářením nikde v bezpečí. Není žádným tajemstvím, že za vysílače, které jsou umístěny na domech a budovách, jejich majitelé dlouhodobě inkasují více než slušné peníze. Společnostem, které podnikají v oblasti telekomunikací se to vyplatí, neboť jim provoz mobilní sítě vydělává slušné peníze.

Telefonní vysílače

Jsou pro člověka vysílače a mobily nebezpečné?
Mnozí lidé nevědí, jak pracují vysílače mobilních operátů a mobilní telefony. V podstatě se dá říct, že jim je to jedno. Hlavně, že mohou telefonovat, psát SMS zprávy, surfovat po internetu, používat sociální sítě… Nelze popřít, že díky přítomnosti těchto vysílačů dochází k nepřetržitému zamořování životního prostředí rádiovými vlnami. Člověk by si měl uvědomit, že jeho mobil působí jako mikrovlnná trouba. Myslím, že nikdo nechce, aby se jeho mozek opékal jako v mikrovlnné troubě. Stačí se podívat na fotky hlavy s mobilem z termokamery – část k mobilu je jasně teplejší. Proto je dobré mít mobil co nejdále od těla a telefonovat krátce.

Dlouhodobě vidíme, že možným rizikům používání mobilních telefonů se zdaleka nevěnuje taková pozornost, jaká by se jim věnovat měla. Je to především díky velmi mírným normám, které nestanovují profesionálové pracující ve zdravotnictví, ale fyzikové a inženýři – lidé s technickým vzděláním. Tito lidé dlouhodobě ignorují důkazy o negativním působení elektromagnetického záření na lidské zdraví. Je dlouhodobě ignorován fakt, že masivně dochází k nepřetržitému vystavování záření celého lidského těla. Možná je tam tlak ze strany operátorů, kteří mají z provozu mobilní sítě pohádkové zisky.

Ilustrační foto

Existuje řada studií, během nichž bylo zaznamenáno poškození DNA frekvencemi mobilních sítí, a to jednovláknové i dvouvláknové. Když dojde k poškození jednovláknové DNA, tak se dokáže sama opravit. Dvouvláknová DNA se ale sama opravit nedokáže! Některé studie tvrdí, že když někdo stráví delší dobu telefonováním z mobilu, není tak pozorný a nastává u něj únava. Lidé, kteří dlouhodobě žijí u telefonních antén, zaznamenávají zdravotní problémy, zejména bolest a točení hlavy, neschopnost se soustředit, poruchy spánku… Jiné studie tvrdí, že časté používání mobilních telefonů může způsobit rakovinu.

Člověk, který je nadměrně vystaven nadměrnému elektromagnetickému záření, může mít zdravotní problémy. Problém je, že nadměrné elektromagnetické záření je „tichý zabiják“, podobně jako vysoký krevní tlak. Nesmíme také zapomínat na duševní zdraví. Nadměrné používání mobilního telefonu způsobuje závislosti a psychické problémy. Závislostí na mobilu hodně trpí psychika! Kde je neustálé nutkání zkontrolovat mobilní telefon, nutkání být stále online, tam je závislost. Toto dříve nebo později bude mít vážný dopad na duševní zdraví. Co se týče závislost dětí na mobilu, to způsobuje psychické problémy zásadně ovlivňující jejich vývoj. Nezapomínejte na digitální abstinenci! Nic se nemá přehánět…

Dnes jsou dostatečné poznatky k tomu, aby byl člověk co nejopatrnější k používání mobilního telefonu, protože v pohledu celé populace se jedná o velice závažnou problematiku. V podstatě jde říct, že používání mobilů je svým způsobem největší pokus na lidech v dějinách lidstva.