Kdo byla „Hitlerova dcera“?

6.3.2024 Od admin 0

Nacistický diktátor Adolf Hitler si oblíbil hezkou blonďatou dívku, která se jmenovala Rosa Bernile Nienau. To by na tom nebylo zas tak nic divného, kdyby babička dívky nebyla židovka. Díky tomu byla dívka, podle rasistického židovského zákona, považována za židovku. Dívka si s Hitlerem vybudovala důvěrný vztah na základě společných narozenin (20. dubna). Dokonce mu říkala „strýček Adolf“ a přezdívalo se jí „Hitlerova dcera“. Opakovaně se objevila v propagandistických snímcích. V německém archivu se dochovalo celkem 17 dopisů určeným vůdci. Korespondence je z let 1935-1938. Zdá se, že Hitler měl dívku mimořádně rád, a to i poté, co se dozvěděl o jejím židovském původu. Dívka dokonce byla několikrát na Berghofu (tehdejší rezidence Adolfa Hitlera na Obersalzbergu). Idylka skončila v roce 1938, kdy Hitlerův tajemník Martin Bormann vůdci doporučil, aby se s dívkou přestal stýkat. Matce Rose bylo nařízeno, aby Hitlera už nikdy dívka nekontaktovala a o jejich vztahu mlčela.

Rosa Bernile Nienau zemřela v roce 1943 na obrnu. Bylo jí 17 let. Navzdory svému židovskému původu, nikdy neobdržela rozkaz na deportaci do koncentračního tábora a dokonce její matka válku přežila a zemřela v roce 1962.

Fotogalerie. Hitler se s šestiletou Rosou Bernile Nienauovou nechal opakovaně fotografovat na svém horském sídle Berghof v Bavorsku.