Jak rychle zhubnout. Rychlé hubnutí

2.3.2024 Od admin 0

Snad každý člověk, který se rozhodne, že bude hubnout, by chtěl zhubnout rychle. Je ale rychlé hubnutí vůbec reálné a zdravé?

Co si ale lidi představují pod rychlým hubnutím? Někdo bych chtěl zhubnout 3 kg za týden, jiný zase 5 kg za týden, a někdo zase 8 kg za týden. Pokud hodláte zhubnout 1,5 kg a více za týden, tak věřte, že to není vůbec zdravé a navíc se dostaví tzv. jo-jo efekt. Docela rychle lze zhubnout s tukožroutskou polévkou, pěkně se vám pročistí střeva, zhubnete, ale nerozpustí se vám ani deko tuku.

Hubněte maximálně 1 kg týdně
Pokud chcete opravdu zdravě a efektivně zhubnout, tak hubněte maximálně 1 kg týdně, optimální je 0,5 kg. 1 kg týdně je sice ještě rychlé hubnutí, v tomto případě je ale dobré, že se vám tělo nebude tolik odvodňovat a budete hubnout tuk, což je to nejdůležitější.

Ilustrační foto

Chcete zhubnout navždy bez jo-jo efektu?
1/ Dejte si cíl, kolik kilogramů chcete zhubnout a za jak dlouho. Nepřeceňujte se, potom můžete být zbytečně zklamáni. Dejte za cíl zhubnout například 5 kg za 2 měsíce.
2/ Hubněte maximálně 1 kg týdně.
3/ V žádném případě nehladovte! Jezte pravidelně, 6× denně malé porce.
4/ Velmi důležité je dodržování pitného režimu. Pijte minimálně 2 litry neslazených tekutin denně (voda, voda s citronem, zelený čaj…), optimální jsou 4 litry. Rozhodně nepijte bublinkové limonády apod. Pořádně zapijte každé jídlo.
5/ Jezte: hodně zeleniny, tmavé pečivo, maso (kuřecí, játra, ryby), přiměřeně ovoce. Pozor na ovoce, které obsahuje hodně cukru (sušené a kandované ovoce, banán, hroznové víno…).
6/ Nejezte: smažená, tučná a sladká jídla. Nikdy nejezte po 20 hodině.
7/ Nepijte alkohol, který obsahuje kalorie a škodlivé látky.
8/ Cvičte, pohybujte se. Pohyb je velmi důležitý, zejména pokud chcete zhubnout břicho, stehna apod. Kdo nechce cvičit nějaké cviky, tak může třeba chodit na procházky (dobrá je rychlá chůze).
9/ Pravidelně se važte a hlídejte si váhu, v žádném případě nesmíte zhubnout více než 1 kg týdně.
10/ Dodržujete výše uvedená pravidla a nehubnete? Děláte něco špatně. Raději navštivte lékaře, může se totiž jednat zdravotní problém.

Mnoho lidí si myslí, že zhubnout je těžké, není to tak, stačí dodržovat několik pravidel a půjde to. Důležité ale je, že chcete zhubnout, hubnutí si nejprve musíte urovnat v hlavě, psychika je v tomto případě velmi důležitá. Myslete na to, že příliš rychlé hubnutí je špatné, ztracené kilogramy se vám vrátí a navíc žijete nezdravě. Při rychlém hubnutí nemizí tuku a nezdravě se odvodňuje tělo. Dlouhodobé a pomalé hubnutí je zdravé a budete hubnout hlavně tuk.