Dietní jídelníček, který vám pomůže zhubnout

2.3.2024 Od admin 0

Máte sedavé zaměstnání, nedostatek pohybu a kila pomalu ale jistě přibývají? Je nejvyšší čas s tím něco dělat. Pokud jste natolik pracovně vytížení, že na pohyb ani mimo ni nezbývá moc času, měli byste se zaměřit alespoň na svou stravu. Vhodný dietní jídelníček vám nejenom pomůže s tím, abyste stále netloustli, ale také s tím aby váha šla dolů, a dokázali jste si ji udržet. Není to přitom nic složitého.

Ilustrační foto

Základem je samozřejmě vhodná strava, která by měla být co nejpestřejší. Pokud budete opakovat stále stejná jídla, nejenom že na ně postupně přestanete mít chuť, ale bude klesat i vaše motivace. Inspirujte se u dietních jídelníčků, které jsou k dispozici na internetu, nebo navštivte výživového poradce. U každého dietního jídelníčku hraje hlavní roli dostatek zeleniny. Ta vás nejenom dostatečně zasytí, ale protože neobsahuje téměř žádné kalorie, nemůžete po ní ani přibrat. Tu je poté vhodné kombinovat s různými druhy masa, především kuřecím a krůtím. Vyhýbat bychom se však neměli ani vepřovému či hovězímu. Samozřejmostí je i dostatek jak sladkovodních, tak mořských. Rybí maso je nejenom velmi jemné a chutné, ale navíc pro naše tělo maximálně prospěšné. Obsahuje celou řadu vitamínů a látek, které blahodárně působí na naše tělo a tím mu prospívají. Ve vašem dietním jídelníčku by se měla nacházet alespoň jedna ryba za 5-6 dní. Ideální je samozřejmě kombinovat sladkovodní, ideálně ostruhovité, a ty mořské.

Ilustrační foto

Pro správnou funkci metabolismu je vhodné dávky jídla rozdělit během celého dne. Odborníci doporučují jíst alespoň pětkrát, v maximálně čtyřhodinových intervalech. Aše tělo si tak zvykne na pravidelný příjem potravy, a nemá potřebu každou přijatou ukládat. Díky tomu dochází i k lepšímu spalování tuků, které vede právě ke snižování vaší hmotnosti.