Jak rychle shodit „vánoční“ kila?

1.3.2024 Od admin 0

Vánoce jsou svátky pohody a hodování. Většina lidí na Vánoce mlsá a přejídá se. Důsledkem jsou kila navíc. Chcete shodit nabraná kila po Vánocích? Zde vám zdarma poradíme jak na to.

1/ Pokud potřebujete shodit 3-5 kilogramů, nahraďte dva hlavní pokrmy výrobky redukční diety např. Guareta, Redita apod. Další dva pokrmy za den sestavte z nízkotučných mléčných výrobků, libového masa včetně masa rybího a zeleniny.

2/ Trpíte-li větší nadváhou nebo dokonce obezitou, připravte se na přísný jídelníček, který je třeba dodržovat delší dobu bez dietních chyb. Je vždy dobré snižovat váhu pod kontrolou odborníka.

3/ Tělesný pohyb zpravidla není schopen vykompenzovat dietní chyby, které děláme. Je však důležitý pro naši kondici, psychickou pohodu a tvorbu svalové hmoty. Pomáhá nám také váhu po zhubnutí udržovat. Množství svalové tkáně příznivě ovlivňuje energetický výdej. Pokud se vám příčí cvičit různé cviky, tak postačí každodenní dlouhé procházky. Chůze je zdravá a doporučují ji jak dietní odborníci, tak i lékaři.

4/ Po zhubnutí není možné zůstat na půli cesty. Energetický příjem je třeba zvedat postupně a také volit správný poměr hlavních výživných látek (bílkoviny, sacharidy, tuky). Jestliže jsme museli snížit váhu o více kilogramů, můžeme se vrátit k původnímu způsobu stravování. Pokud chceme váhu dlouhodobě udržet, tak je dobré se nepřejídat a jíst poslední jídlo v 18 hodin.

Ilustrační foto

5/ Strava by měla být pestrá, ale skromná, občas je možné dopřát si více. Každodenní odměňování se pamlsky je cesta špatná. Váhu je nutné pravidelně týdně kontrolovat, a pokud trochu povyskočí, následující den se musí energetického příjmu ubrat. Je třeba preferovat kvalitní potravinářské výrobky a dbát na technologickou kulturu při přípravě pokrmů i na společenskou kulturu při jejich konzumaci. Doporučujeme zajistit pravidelnost při stravování a kromě stanovené doby nic nekonzumovat. Počet pokrmů je vhodné volit podle toho, jak to každému vyhovuje. Nemělo by jich být ale méně než čtyři pokrmy za den.

6/ Hodně pijte. Nejlepší je voda z kohoutku (můžete si do ní vymačkat citron). Rozhodně se vyvarujte různých limonád, džusů a dalších sladkých nápojů.

7/ Rozhodně se vyvarujte monotónních diet (ovocná dieta, všechno z mléka, hubnutí tukožroutskou polévkou apod.).