Potraviny, které pomáhají spalovat břišní tuk

2.3.2024 Od admin 0

Velké břicho bývá z potravin, které obsahují cukry, potravin z bílé mouky a alkohol (pivo, kořalka…). Za velkým břichem též může stát hormon kortizol (nadměrná produkce). Stres způsobuje, že vyplavováním kortizolu se zvyšuje i hladina glukózy v lidském těle. To způsobuje uvolňování inzulinu, na základě kterého tělo ukládá přebytečnou glukózu v podobě tuku kolem břicha.

Jak na hubnutí břicha? Chcete se zbavit nepříjemného břišního tuku? Cvičte nejen cviky na břicho, cvičení snižuje stres. Existují i potraviny, které pomáhají rychleji spálit břišní tuk. Které to jsou?

Potraviny, které pomáhají spalovat břišní tuk
Hořká čokoláda – díky flavonoidům v hořké čokoládě budete spalovat tuky jak o závod! Flavonoidy snižují hladinu cholesterolu v krvi, též podporují tvorbu serotoninu (tzv. hormon štěstí).
Rajčata – v rajčatech je lykopen (silný antioxidant), který se vyskytuje ve slupkách zralých plodů. Rajčata mají málo kalorií, navíc detoxikují organismus.
Borůvky – pomáhají při hubnutí, zvyšují imunitu, dokáží zastavit průjem, též působí preventivně proti rakovině.  Borůvky jsou opravdu hodně zdravé.
Zelený čaj – pijte zelený čaj, který obsahuje antioxidanty, které přispívají ke spalování tuků. Vypijte min. dva hrnky denně.

Zelený čaj

Česnek – česnek v lidském těle redukuje tuk, navíc obsahuje allicin, který má antibakteriální vlastnosti, česnek též odstraňuje špatný cholesterol.
Zelené papriky – obsahují kapsaicin, který zvyšuje rychlost metabolismu, stimuluje žaludeční sekrece čímž podporuje zažívání. A samozřejmě spaluje tuky.
Mladé výhonky pšenice, ječmene – pomáhají redukovat tuk, obsahují enzymy, posilují lidský metabolismus.

Pokud budete tyto potraviny pravidelně konzumovat, k tomu pravidelně cvičit (min. 20 minut denně), břišní tuky budou mizet.

Které potraviny nekonzumovat?
Rozhodně nekonzumujte cukry v žádné podobě, mléčné výrobky, sušené ovoce, pivo, víno, lihoviny, bílé  pečivo, ovocné šťávy, kávu.