Hubněte v biorytmu

1.3.2024 Od admin 0

Když si uděláte mezi jídly delší pauzu, aktivujete tělu vlastní spalování tuků. Hubněte v biorytmu ve spánku. Skutečně to funguje!

Tento zeštíhlující program se snadno dodržuje a k tomu je až neuvěřitelně efektivní: po lehké večeři si jednoduše udělejte několikahodinový půst – a v této fázi klidu vaše tělo automaticky přepne na odbourávání tuků.

Štíhlé tajemství
Všichni fungujeme podle schématu – když nepřijímáme žádné jídlo, aktivuje se spalování vlastních tuků. Z toho má užitek zejména naše břicho, tady se polštářky rozpouští jako první.

Jak to funguje
Dopřejte svému žaludku nejméně dvanáctihodinovou pauzu. Nejlépe, když s tím začnete po večeři, tedy mezi 18. až 20. hodinou. Potom ještě smíte pít, ale už nic nejezte. Naše vzorové jídelníčky vám ukážou, jak si můžete přes den užívat.

Co byste měli vědět
Když držíte intervalový půst, ani v celé zbylé době si nemáte bez zábran dopřávat! To by zbrzdilo zeštíhlující efekt programu.

3 tipy na podporu hubnutí
1/ Hodně bílkovin: Ty nasytí a zrychlí noční spalování tuků. Ukrývají se kromě jiného v libovém masu, vejcích a mléčných výrobcích.
2/ Více ovoce a zeleniny: Dodávají totiž vitamíny a vlákninu. K tomu navíc jen velmi málo zatěžují váš „kalorický účet“.
3/ Žádné produkty z bílé mouky (minimum živin). Vsaďte na celozrnné výrobky.

Ilustrační foto

Vzorový den s rybami

Snídaně
Müsli s jogurtem. 1 kolečko neslazeného ananasu (z plechovky) nakrájíme na kousky. Smícháme je s 50 g hroznového vína a 25 g ovesných vloček. Přelijeme 75 g nízkotučného jogurtu. Jídlo má okolo 1050 kJ/250 Kcal.

Oběd
Pečená treska s bramborovým salátem (pro jednu osobu). Ingredience: 200g brambor, 100g salátové okurky, 1 snítku kopru, 1 šalotku, 1 lžíci octa, 75 ml zeleninového vývaru, sůl, pepř, 2 lžičky oleje, 1 lžičku hrubé hořčice, 2 lžičky mouky, 50 ml mléka, 150 g tresky, 1 lžičku citronové šťávy. Příprava: Brambory uvaříme, oloupeme a pokrájíme na kolečka. Kopr a šalotku nasekáme. Ocet smícháme s vývarem, polovinou šalotky, koprem, bramborami a okurkou. Salát okořeníme. Zbylou šalotkou podusíme na lžičce oleje. Vmícháme lžičku mouky a hořčici, necháme krátce zpěnit, přilijeme mléko, povaříme a okořeníme. Rybu osolíme, obalíme v mouce a pokapeme citrónovou šťávou. Upečeme na lžičce oleje. Jídlo má okolo 1680 kJ/400 Kcal.

Večeře
Míchaná vejce s opečeným toastem. 2 vejce rozkvedláme se 2 lžícemi mléka, osolíme a opepříme. Na nepřilnavé pánvi necháme za stálého míchání srazit. 2 plátky celozrnného toastu opečeme a obložíme vejci. Podle chuti posypeme 2 lžícemi krabího masa. Jídlo má okolo 1470 kJ/350 Kcal.

Vzorový den s masem

Snídaně
Celozrnný chléb obložený šunkou. 2 plátky celozrnného chleba opečeme. Každý potřeme lžičkou pomazánkového másla a obložíme plátkem šunky. Jídlo má okolo 1260 kJ/300 Kcal.

Oběd
Krůtí závitky s paprikou a rýží (pro jednu osobu). Ingredience: po půlce červené, zelené a žluté papriky, 1 lžičku oleje, 1 krůtí řízek, sůl, pepř, 2 snítky petrželky, 2 snítky tymiánu, 25 g čerstvého sýra (16% tuku), 50 ml zeleninového vývaru, 30 g rýže, 1 šalotku, půl lžičky tmavé jíšky do omáčky. Příprava: Čtvrtku červené papriky oloupeme a opečeme. Přilijeme 2 lžíce vody a asi 5 minut povaříme. Maso okořeníme. Bylinky nasekáme. Dvě třetiny bylinek smícháme s čerstvým sýrem a natřeme na maso. Sýr poklademe paprikou, zavineme a sepneme. Závitek opečeme na půl lžíce oleje. Přilijeme vývar a vše asi 15 minut povaříme. Rýži uvaříme podle návodu na obalu. Zbylou papriku a šalotku nakrájíme na kostky, podusíme je na zbylém oleji, okořeníme. Vmícháme zbytek bylinek a paprikovou směs ještě si 5 minut povaříme. Hotový závitek vyndáme, omáčku zahustíme jíškou. Jídlo má okolo 1638 kJ/390 Kcal.

Večeře
Tortilla se salátem. 1 tortillovou placku ohřejeme, obložíme ji 2 lžícemi libovolného zeleninového salátu, 2 plátky vařené šunky, listy hlávkového salátu a zavineme. Jídlo má okolo 924 kJ/220 Kcal.